15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Online Satranç Turnuvası

Turnuva Hakkında

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Satranç Kulüpler Federasyonu iş birliği ile düzenlenecek olan online satranç turnuvası, muhteşem ödülleri ile hem satranç oyuncularını hem de satranç için büyük öneme sahip satranç derneklerini desteklemeye hazırlanıyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü önemine binaen; Sivil toplum kuruluşlarının, ailelerin, gençlerin, ve çocukların; mantığını ve aklını kullanması, sosyalleşmesi, özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmesi, yeni ilgi alanları oluşturması, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin kazandırılması için Covid-19 pandemisi nedeniyle yeni normal yaşam biçiminde en uygulanabilir organizasyonlardan olan online satranç yarışmasına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’de satrancın gelişimi ve hedeflerine ulaşması yolunda çalışmalarını sürdüren Satranç Kulüpleri Federasyonu, özellikle belediyelerimiz ile gerçekleştirmiş olduğu işbirliklerine bir yenisini daha ekliyor.

Turnuva Zamanı

12 Temmuz 2020 Pazar günü, saat 18:30’da başlayacak olan organizasyonun 20:30’a kadar sürmesi bekleniyor. Satranç Kulüpleri Federasyonu, bireysel katılımların yapılacağı bir online turnuvada derneklere de ödül vererek bir ilke imza atıyor.

Derneklerimizin ödüle hak kazanabilmesi için sitemizde yer alan formu doldurmaları gerekmektedir.

Bireysel oyuncularımızın ise turnuva adresine buradan ulaşarak turnuvaya kayıt olmaları yeterli olacaktır.

Turnuva Ödülleri

Lichess.org üzerinden düzenlenecek olan turnuvada bireysel birinciye 500 TL, ikinciye 300 TL ve üçüncüye 200TL ödül dağıtılacaktır. Ayrıca birinci olan derneğimize 2.000 TL, ikinci olan derneğimize 1.000 TL ve üçüncüye ise 1.000 TL ödül dağıtılacaktır.

Paylaş