Ahmet ElgünYedek Yönetim Kurulu Üyesi

ahmet-elgun-png-250x250

1 Şubat 1992 tarihinde Şanlıurfa da doğdu. İlkokul eğitimini Şanlıurfa Şair Abdi İlkokulunda tamamladı. Ortaokul eğitimini Kayseri Ziya Gökalp Ortaokulunda tamamlayan Elgün, liseyi açık öğretimden tamamladı. Gönüllü olarak birçok sosyal sorumluluk projelerinde görev alan Ahmet Elgün 2010 yılında Bölgesel Gençlik Hareketi’nin kurucu liderliğin yaptı. Elgün ayrıca bu alanda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. 2016 yılında Ceylanpınar Belediyesi Satranç Kulübüyle başlayan antrenörlük hayatına birçok yerel, ulusal ve uluslararası başarılarla devam etti. 200 den fazla öğrenci yetiştirerek Şanlıurfa satrancının gelişiminde önemli katkı sağlayan Elgün, takım olarak katılmış oldukları her turnuvadan dereceler elde etmeyi başarmış oldu. Ahmet Elgün öncülüğünde Ceylanpınar Belediyesi Satranç Kulübü’nün başlıca başarıları:

2017 Şanlıurfa İl Yöre Lig Şampiyonluğu, 2017 Kulüpler Satranç Şampiyonası Lig 4.lük, Türkiye Satranç İkinci Ligine yükselme.

2018 yılında kurmuş olduğu yeni kulübüyle devam etti. Kurucu başkanlığını yapmış olduğu Ceylanpınar Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye Satranç İkinci Ligde mücadele etmektedir. Ceylanpınar Belediyesi Sportif Genel Direktörü olarak çalışan Elgün bekardır.

 

Kariyer / Sivil Toplum Kuruluşları

  • 2010 – 2011 : Bölgesel Gençlik Hareketi Kurucu Lideri
  • 2016 – 2017 : Ceylanpınar Belediye Spor Kulübü Satranç Antrenörü
  • 2017 – …… : Ceylanpınar Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
  • 2017 – …… : Tügva Ceylanpınar Teşkilat Koordinatörü
  • 2018 – ……. : Ceylanpınar Gençlik ve Spor Kulübü Kurucu Başkanı
  • 2018 – ……. : Ceylanpınar Belediye Spor Kulübü Muhasibi
  • 2019 – ……. : Şanlıurfa Gençlik ve Spor Kulübü Kurucu Onursal Başkanı
Bize ulaşın